Zastoupení v 90 zemích světa, 1.300 poboček, 12.000 zaměstnanců ... to je BCD Travel.

Knihovna Informací

Knihovna Informací > Časté dotazy

Časté dotazy

 

 

Jak hledat v naší nabídce? 

Na úvodní stránce ve vyhledávacím formuláři zvolte preferovanou lokalitu, typ kurzu, plánovanou délku pobytu a předpokládaný datum zahájení studia. Nabídky jazykových pobytů s jasně stanovenou celkovou cenou za pobyt se Vám zobrazí od nejlevnějších po nejdražší. Orientace v nabídkách je stejně jednoduchá jako orientace v nabídkách např. dovolenkových portálů.

 

 

Zahrnují nabídky dopravu do uvedené destinace?

Nabídky nezahrnují dopravu. Klient může volit v závislosti na zvolené lokalitě a své preferenci vlastní, autobusovou, vlakovou nebo leteckou dopravu. Cenovou nabídku na zajištění dopravy Vám vypracujeme individuálně podle Vašich preferencí a aktuálních nabídek dopravců pro vybraný termín.

 


Je možné objednat kurz bez ubytování?

Ano, ve vyhledávacím formuláři na úvodní stránce portálu zvolíte, zda si přejete zobrazit nabídky včetně ubytování nebo bez ubytování. Některé programy bez ubytování objednat nelze, jedná se zejména o programy pro děti a mládež.

 


Jaké jsou možnosti ubytování a stravování?

Pokud budete vyhledávat v nabídkách s ubytováním, zobrazí se Vám najednou všechny nabídky seřazené dle ceny. 3 modré ikony u každé nabídky symbolizují informaci o typu ubytování, typu stravování a také počtu osob v jednom pokoji. Nejběžnějším typem ubytování je místní hostitelská rodina, některé školy dále nabízejí ubytování ve vlastních školních residencích nebo apartmánech. Pokoje bývají nejčastěji jednolůžkové. V nabídce jsou také dvoulůžkové a v případě některých dětských programů také troj a vícelůžkové pokoje. Ubytování může být s plnou penzí, polopenzí, pouze se snídaní nebo zcela bez stravování. Drtivá většina dětských programů je nabízena pouze ve variantě s plnou penzí.

 


Lze si objednat i další volitelné služby jako např. transfery z letiště?

Ano, v detailu každé nabídky jazykové kurzu máte možnost zaškrtnout a zvolit další doplňkové služby. Nejčastěji se jedná o volitelné transfery z letiště, příplatky za ubytování vyšší kategorie apod. Po zvolení vybrané doplňkové služby se celková cena automaticky přepočítá. U některých programů pro děti je v popisu nabídky uvedeno, že transfery jsou zahrnuty již v základní ceně kurzu.

 


Mohu se přihlásit, pokud mi je méně než 18 let?

Ano, v nabídce máme řadu studijních pobytů pro děti a osoby mladší 18ti let. Přihlášku můžete podat online nebo osobně v nejbližší kanceláři sami. Jakmile však škola přihlášku potvrdí, bude nutné podepsat smlouvu o zprostředkování jazykového kurzu, zde již bude zapotřebí souhlas a podpis zákonného zástupce.

 


Budu potřebovat cestovní pojištění?

Rozhodně ano. Cestovní pojištění je zcela nezbytné. U některých zemí s vízovou povinností může být sjednání předepsaného pojištění i jednou z podmínek udělení víza. Naši konzultanti Vám rádi představí aktuální nabídku cestovního pojištění, které Vám můžeme pro Vaši cestu zajistit.

 


Existují nabídky Last Minute?

V naší nabídce naleznete řadu zvýhodněných nabídek. Last Minute však u jazykových kurzů neexistuje. Pokud se hlásíte na svůj pobyt na poslední chvíli, riskujete naopak vyšší ceny nebo že kurz bude již vyprodaný. Určitě se tedy vyplatí podat přihlášku s maximálním možným předstihem.

 

 

Jak poznám, zda je vybraný kurz vhodný pro mou jazykovou úroveň?

V naší nabídce dělíme kurzy do 7mi jazykových úrovní, od úrovně zcela základní, kdy student zná jen několik základních slovíček anebo se jazyk dříve neučil až po velmi pokročilou úroveň, kdy lze znalosti studenta přirovnat znalostem rodilého mluvčího.

 

1. Základní

2. Vyšší základní

3. Nižší střední

4. Střední

5. Vyšší střední

6. Pokročilí

7. Velmi pokročilí

 

U každé nabídky je vyznačeno, pro jakou jazykovou úroveň je kurz určen. Pokud své jazykové znalosti neodhadnete přesně, nemusíte mít obavu. V drtivé většině případů studenti absolvují rozřazovací test hned během prvního dne ve škole. Podle výsledků testu bude následně zařazeni do třídy se studenty, kteří mají podobnou úroveň znalostí jako Vy.

 

 

Kolik hodin týdně probíhá výuka?

Počet hodin výuky týdně je součástí informace o vybraném kurzu. Pro rychlou orientaci označujeme graficky kurzy se standardní intenzitou do 20 hodin týdně šedou ikonou „standard“ a kurzy s vyšší intenzitou než 20 hodin týdně růžovou ikonou „intenzivní“. Pro přesný výčet hodin jazykové školy nepoužívají jednotná pravidla. Jednotlivé lekce mohou mít délku 45 – 90 minut, proto je nutné považovat informaci o počtu hodin pouze jako přibližnou a orientační.

 

 

Kolik studentů studuje v jedné skupině?

U každého kurzu naleznete informaci o maximálním počtu studentů v jedné studijní skupině. Některé kurzy mohou být vyučovány ve velmi malých skupinách s max. 5 studenty. Nejčastěji však studenti studují ve skupinách přibližně 12ti studentů z různých zemí.

 

 

Nabízíte také speciální kurzy uzavřené jazykovou zkouškou? 

Vedle běžných kurzů obecného zaměření, které studenti volí nejčastěji, naleznete v nabídce i kurzy uzavřené zkouškou nebo kurzy pro profesionály, kteří hledají jazykový kurz se zaměřením podle své profese. V případě angličtiny patří mezi nejžádanější zkouškové kurzy zejména přípravné kurzy k cambridgeským zkouškám FCE. Pokud si nejste jisti svou volbou, poraďte se s našimi zkušenými konzultanty.

 

 

Nabízí jazykové školy program pro volný čas?

Většina škol nabízí bohatý program pro volný čas. Některé aktivity mohou být za poplatek, jiné zcela zdarma. Účast bývá volitelná. U aktivit v případě některých dětských programů je v informaci o kurzu výslovně uvedeno, že jsou součástí cenového balíčku. Jedná se o nejrůznější výlety, sportovní aktivity apod.

 

 

Jak probíhá první den ve škole? 

Ještě před svým odjezdem od nás dostanete podrobnější informace o tom, jak bude probíhat první den ve škole. Informace bude obsahovat samozřejmě adresu školy, čas kdy se máte do školy dostavit a také co si vzít s sebou. Úvodní orientace pro nové studenty probíhá nejčastěji mezi 8.00 a 9.00 hodinou dopoledne. S sebou si studenti typicky berou svůj cestovní pas a 1 pasovou fotografii. Po úvodním představení školy obvykle následují rozřazovací jazykové testy. Zbylý čas pracovníci školy vyplní prohlídkou zázemí školy a nejbližšího okolí. V některých případech hned první den začíná také výuka.

 

 

Musí se rodiče obávat o své nezletilé děti?

Přehnané obavy určitě nejsou na místě. Na jazykové kurzy je možné vycestovat již od nejútlejšího věku. Rodiče často uvažují nad tím, co tam dítě bude dělat, když se není schopno domluvit. V praxi toto děti ale většinou vůbec neřeší a se svými vrstevníky z jiných zemí se domluví a dorozumí snáze než dospělí studenti se stejným jazykovým handicapem. Výuka a celý pobyt probíhají bez vazby na mateřský jazyk. Jen takto nastavené podmínky mohou přinést kýžený efekt, rozvoj k samostatnosti a zdokonalení jazyka. I proto nedoporučujeme organizované výjezdy skupin studentů jedné národnosti ve stejný termín. Dohled nad dětmi je přizpůsoben jejich věku. Zatímco nejmladší studenti mají zajištěn dohled i 24 hodin denně, ke studentům ve věku 16 let se již přistupuje v mnoha ohledech jako k dospělým.

 

 

Budu potřebovat vstupní vízum?

Při pobytech ve většině evropských zemí vstupní vízum potřebovat nebudete. Do zemí jako je Austrálie, USA nebo Kanada Vám rádi poskytneme potřebné informace a asistenci při vyřízení víza. Kurzy do zemí s vízovou povinností objednávejte s maximálním možným časovým předstihem.

 

 

Co když budu potřebovat zrušit přihlášku?

Pokud jste svůj kurz ještě neuhradili, nic se neděje, stačí nás kontaktovat a my přihlášku zrušíme bez jakéhokoliv poplatku. Pokud jste již svůj kurz uhradili, bude se řídit refundace finančních prostředků dle platných storno podmínek.

 

 

Co když budu mít problém během pobytu?

V takovém případě neprodleně kontaktujte vedení jazykové školy a také nás. Pokud se jedná o reklamaci služeb, je nutné tuto provést ústně nebo písemné neprodleně a přímo z místa čerpání služeb, aby mohla být zajištěna včasná náprava k Vaší spokojenosti. Reklamaci služeb není možné provést zpětně po ukončení pobytu.

BCD Travel Czech Republic, s.r.o., Vinohradská 10, 120 00 Praha 2, IČ: 25122401 DIČ: CZ25122401